Genital Beyazlatma Ankara

  Genital beyazlatma Ankara, bikini bölgesinde meydana gelen kararmayı ortadan kaldırmak ve genital bölgenin estetik bütünlüğünü sağlamak amacıyla yapılan uygulamadır. Genital bölgede yer alan cilt dokusu gerek çeşitli kozmetik ürünler gerekse de ağda ve lazer uygulamaları sebebiyle yıpranabilir. Genital bölgede yıpranma, kendisini kararma ve renk değişimi olarak gösterir. Özellikle de dış vajinal dudaklar ve çevresinde, anüs bölgesinde ve kasıklarda kararma görülebilir.

  Genital bölge kararması, başta özgüven sorunları olmak üzere pek çok probleme yol açabilir. Birey, genital bölgesinin görünümü ve rengi sebebiyle partneriyle cinsel birliktelik kurmaktan çekinebilir. Genital bölge beyazlatma işlemi hem bu gibi ikincil sorunları ortadan kaldırmak hem de genital bölgenin estetik açıdan zengin bir renk dengesine kavuşmasını sağlamak için yapılır. Yazımızın devamında ‘’Genital bölge beyazlatma nasıl yapılır?’’, ‘’Genital beyazlatma ne kadar sürer?’’, ‘’Vajina kararması neden olur?’’ ve ‘’Genital beyazlatma öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara genital beyazltma uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Seda Tamsoy Atlıman ile iletişime geçebilirsiniz.

  Genital Beyazlatma Nedir?

  Genital beyazlatma; vajina çevresinde, kasıklarda ve makat bölgesinde meydana gelen kararmayı gidermek için yapılan ameliyatsız genital estetik uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde genital bölgenin beyaz ile pembe tonlarında doğal ve çekici bir renk dengesi kazanması mümkün olmaktadır. Genital beyazlatmanın en büyük avantajlarından biri, gentital bölgenin görünümünü son derece hızlı bir uygulama ile herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmadan iyileştirebilmesidir. Bu yüzden genital beyazlatma işlemi günümüzde en çok tercih edilen ameliyatsız genital estetik uygulamalarından biridir.

  Genital Beyazlatma Neden Yapılır?

  Genital beyazlatma, genital bölgenin koyu bir renge sahip olmasına yol açan melanin pigmentini yok etmek için yapılır. Böylece genital bölge pembe ile beyaz tonlarında, son derece doğal, genç ve çekici bir görünüm elde etmiş olur.

  Genital Beyazlatma Kimlere Yapılabilir?

  Genital bölge beyazlatma yaptırmak isteyen bireylerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Daha küçük yaşlarda olan bireylere genital beyazlatma yaptırmaları önerilmez.

  Genital Bölge Neden Kararır?

  Genital bölgede kararma nedenleri arasında şunlar yer alabilir:

  • Lazer epilasyon.
  • Ağda uygulamaları.
  • Cilt yapısıyla uyumlu olmayan kozmetik ürünlerin düzenli olarak kullanımı.
  • Bazı ilaçların düzenli kullanımı.
  • Hormonlar.
  • İlerleyen yaş.
  • Cilt hastalıkları.
  • Vajina bölgesinde meydana gelen bakteriyel, viral veya mantar kaynaklı enfeksiyonlar.

  Vajina kararması nedenleri bu şekilde sıralanabilir.

  Genital Bölge Kararması Nasıl Geçer?

  Genital bölge kararmasını gidermek adına gerçekleştirilen pek çok uygulama vardır. Lazer,radyofrekans ,kimyasal peeling,PRP, ve mezoterapi gibi uygulamalar başlıca yöntemler arasındadır.

  Vajina Beyazlatma Zararlı Mı?

  Vajina beyazlatma işleminin herhangi bir zararı yoktur. Genital beyazlatma, eğer alanında uzman bir hekim tarafından, uygun şartlar altında ve profesyonel araçlarla yapılıyorsa cilde herhangi bir şekilde zarar verilmez.

  Vajina Beyazlatma Ne Kadar Sürer?

  Vajina beyazlatma işlemi seanslar halinde yapılır ve her seans yaklaşık 15 dakika sürer. Çoğu zaman beklenen etkiler tek seansta gözlemlenebilir. Ancak bazı bireylerde 2 ila 3 seans gerekli olabilir. Seans sayısını etkileyen en önemli faktörler: işlemin tam olarak hangi bölgelere yapılacağı ve bu bölgelerdeki kararmanın şiddetidir. Vajina beyazlatma amacıyla yapılan kimyasal peeling, genital PRP ve mezoterapi gibi uygulamalar da yaklaşık 20 ila 30 dakika içerisinde tamamlanmaktadır.

  Vajina Beyazlatma Kalıcı Mı?

  Vajina beyazlatma işlemi ile elde edilen kazanımlar kalıcıdır. Ancak bu kalıcılığın hastanın, cildine ne kadar dikkat ettiğine göre değişebileceğini unutmamak gerekir. Eğer birey, genital bölgede kararmaya yol açan etmenleri tekrarlarsa yeniden vajina kararması meydana gelebilir. Bu yüzden genital bölgede kullanılan kozmetik ürünlere dikkat edilmeli ve cilt tipiyle uyumlu bir epilasyon uygulaması seçilmelidir.

  Genital Beyazlatma Nasıl Olur?

  Genital beyazlatma uygulaması öncesinde doktor çeşitli kontroller gerçekleştirir. Bu kontroller sırasında genital bölgedeki kararmanın şiddeti ve genital bölgede yer alan cildin yapısı değerlendirilir. Daha sonra ise genital bölge beyazlatmanın kaç seans süreceği kararlaştırılır. Gerekli planlamalar yapıldıktan sonra işleme geçilir. İşlem sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi oluşmadığı için herhangi bir anestezi uygulamasına gerek yoktur. Doktor, lazer cihazını uygulama için hazır hale getirir. Daha sonra ise kararmanın meydana geldiği cilt bölgelerine kontrollü lazer atımı yapar.. Lazerle vajina beyazlatma uygulamasının yanı sıra, genital bölgedeki kararmayı gidermek için yapılan farklı uygulamalar da vardır. Bu uygulamalar arasında cildin beslenmesini ve gençleşmesini sağlayan Genital PRP ve Mezoterapi gibi uygulamalar yer alır. Aynı şekilde bölgede yer alan ölü ve yaşlı cilt hücrelerinin toplanması, bu hücrelerin yerini yeni ve genç olanlarının alması için yapılan Kimyasal Peeling de sıkça tercih edilmektedir.Kimyasal peeling in en önemli avantajı  en fazla iki seans da genelde etkili sonuç alınmasıdır.

  Vajina Beyazlatma Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Vajina beyazlatma öncesinde işlemin detayları doktor tarafından kişiye özel olarak planlanır. Böylece işlem sırasında hastanın tüm talepleri karşılanmış olur. Vajina beyazlatma sonrasında ise birey, günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. Hedef bölgede hafif bir kızarıklık meydana gelebilse de başka bir yan etki deneyimlenmez. Kızarıklık da gün içerisinde veya ertesi gün tamamen geçmiş olur.

  Ankara Genital Beyazlatma Fiyatları 2023

  Ankara genital beyazlatma fiyatları fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Seda Tamsoy Atlıman ile iletişime geçebilirsiniz.