Genital Dolgu Ankara

  Genital dolgu Ankara, genital bölgede meydana gelen hacim kaybını ve buna bağlı ortaya çıkan estetik problemleri gidermek için yapılan dolgu uygulamasıdır. Cilt bölgelerinde ilerleyen yaşa, kilo alıp vermeye ve benzer faktörlere bağlı olarak çeşitli estetik problemler meydana gelebilir. Bu estetik problemler arasında cilt yüzeyinde çökmeler, hacim kaybı, kırışıklıklar ve sarkmalar yer alamktadır. Genital bölgenin çok önemli bir parçası olan dış vajinal dudaklarda da bahsi geçen estetik problemlerin olumsuz etkilerini gözlemlemek mümkündür.

  Dış dudaklarda sarkma ve incelme gibi sorunlar, genital bölgenin hem karmaşık hem de yaşlı bir görünüme sahip olmasına yol açabilmektedir. Bu gibi problemleri ortadan kaldırmaya yönelik gerçekleşen ameliyatsız uygulamaların başında genital dolgu uygulaması gelmektedir. Yazımızın devamında ‘’Genital dolgu neden yapılır?’’, ‘’Vajinal dolgu uygulaması ne kadar sürer?’’, ‘’Genital bölge dolgusu tekrarlanabilir mi?’’ ve ‘’Genital bölge dolgusu zararlı mı?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara genital dolgu uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Seda Tamsoy Atlıman ile iletişime geçebilirsiniz.

  Genital Dolgu Nedir?

  Genital dolgu, genital bölge ile alakalı gerek estetik gerekse de işlevsel problemleri ortadan kaldırmak için yapılabilen ameliyatsız estetik uygulamasıdır. Genital dolgu uygulaması, hastadan alınan fazla yağ dokuları ile yapılabildiği gibi hylüronik asit olarak bilinen özel dolgu malzemesi ile de yapılabilmektedir. Hyalüronik asit, cildin yapısında doğal olarak da bulunduğu için en az hastanın kendi yağ dokuları kadar çevre dokulara uyum sağlamaktadır.

  Genital Dolgu Neden Yapılır?

  Genital dolgu genel olarak iki amaç doğrultusunda yapılır. Bu amaçlardan ilki, cilt bölgelerinde meydana gelen çökmeleri ve sarkmaları gidermektir. Bu amaç doğrultusunda genital dolgu en sık büyük vajinal dudaklara uygulanmaktadır. Bahsi geçen amaçlardan ikincisi ise G noktası olarak bilinen cinsel haz noktasının büyütülmesidir. Bu nokta vajinal kanalda yer almaktadır. G noktasına uygulanan büyütme ve belirginleştirme işlemi sayesinde kadınların cinsellikten aldığı hazzı arttırmak ve hatta vajinal kuruluk gibi sorunları ortadan kaldırmak mümkün olmaktadır.

  Genital Dolgu Kimlere Yapılabilir?

  18 yaşını doldurmuş olan kadınların istedikleri zaman genital dolgu yaptırmaları mümkündür.

  Vajina Dış Dudak Sarkması Neden Olur?

  Dış dudak sarkmasının pek çok nedeni olabilir. Bu nedenlerin başında şunlar gelmektedir:

  • Düzenli olarak kullanılan ancak cilt yapısı için uygun olmayan kozmetik ürünler.
  • Kilo alıp vermek.
  • İlerleyen yaş.
  • Ağda ve lazer uygulamaları.

  Dış vajinal dudak sarkması nedenleri bu şekilde sıralanabilir.

  Dış Dudak Sarkması Nasıl Geçer?

  Dış dudak sarkması, dudaklara uygulanan özel dolgu maddeleri ile ortadan kaldırılabilir. Böylece genital bölgenin çekici, genç ve toplu bir görünüm elde etmesi sağlanabilir.

  Genital Dolgu Ne Kadar Sürer?

  Hyalüronik asit ile yapılan genital dolgu uygulamaları genelde 15 dakikada son bulmaktadır. Eğer yağ dolgusu yapılacaksa yağ alma işlemiyle birlikte tüm uygulama 1 saati bulabilmektedir. Doktorunuz tahmini genital dolgu süresi hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

  Genital Dolgu Zararlı Mı?

  Genital dolgunun herhangi bir zararı yoktur. Daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi genital dolgu uygulaması hastanın kendi yağ dokusu ile veya hyalüronik asit olarak bilinen organik madde ile yapılmaktadır. Uygulamanın ardından, hedef bölgede belli miktar kızarma ve kaşıntı ortaya çıkabilmektedir. Ancak bu gibi basit yan etkiler yaklaşık 1 gün içerisinde tamamen ortadan kalkmaktadır.

  Genital Dolgu Kalıcı Mı?

  Genital dolgu sayesinde elde edilen kazanımlar ne yazık ki kalıcı değildir. Bu uygulama sırasında kullanılan yağ dokuları veya hyalüronik asit dolguları zaman içerisinde erimektedir. Genital dolgu uygulaması, bireyin cilt yapısına ve benzer faktörlere göre yaklaşık 12 ay boyunca kalıcılık göstermektedir.

  Genital Dolgu Tekrarlanabilir Mi?

  Genital dolgu uygulaması 8 ila 12 aylık aralıklarla tekrarlanabilir. Böylece genital dolgu sayesinde elde edilen kazanımlar kaybedilmez. Doktorunuz, uygulamanın tekrarlama sıklığı hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

  Genital Dolgu Nasıl Yapılır?

  Genital dolgu uygulaması iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan ilkinde, hastanın yağ birikimi meydana gelmiş bölgesinden özel işlemlerle yağ dokusu alınmaktadır. Daha sonra ise alınan yağ dokusu, genital bölgeye planlı bir şekilde enjekte edilmektedir. Bununla birlikte eğer hasta yağ alımı gibi işlemlere başvurmak istemiyorsa hyalüronik asit dolgusu da yapılabilmektedir. Hyalüronik asit dolgusunda, organik hyalüronik asit maddesi, direkt olarak genital bölgeye enjekte edilebilmektedir.

  Ankara Genital Dolgu Fiyatları 2023

  Ankara genital dolgu fiyatları 2023 ve dış vajinal dolgu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Seda Tamsoy Atlıman ile iletişime geçebilirsiniz.