Genital Estetik Ankara

  Genital estetik Ankara, kadınların genital bölgede estetik açıdan kendini güvensiz hissettiği durumlarda ya da bir deformasyonla karşılaşıldığında başvurulan operasyonlardır. Genital bölgenin estetik görünümünü iyileştirmeyi amaçlar. Yalnızca cerrahi prosedürleri içermez. Gelişen teknoloji sayesinde lazer ve radyofrekans ile gerçekleştirilen operasyonlar büyük ölçüde önem kazanmıştır. Böylelikle ameliyat sonrasında iyileşme ve kişinin günlük rutinine dönme süresi kısaltılır, hasta minimum sürede sosyal hayatına geri dönebilir. Ankara Genital estetik fiyatları 2023 hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için yazının devamını okuyabilir, randevu almak için kliniğimizi arayarak Op. Dr. Seda Tamsoy Atlıman ile iletişime geçebilirsiniz.

  Genital Estetik Nedir?

  Genital estetik, genital bölgede yer alan doku ve organlarda yaşanan fonksiyonel ve görsel şikayetlerin iyileştirilmesini sağlayan operasyonlardır. Vajinanın büyük olmasından dolayı penisi sarmaması ve bununla birlikte cinsel hayatın kalitesinin düşmesi fonksiyonel şikayetlere örnek olarak verilebilir. Görsel şikayetlere ise vajina dudaklarının büyük ve sarkmış olması, dar kıyafetlerle dışarıdan bu sarkıklığın görülmesi örnek olarak verilebilir. Problemin çözülebilmesi için vajina dudakları büyükse vajina küçültme operasyonuna, küçük ise vajina büyütme operasyonuna, bölgenin gerginleştirilmesine ve daha birçok seçeneğe başvurulabilir. Böylelikle kadının özgüveni artar, cinsel yaşamında ve hayat kalitesinde iyileşme sağlanır.

  Genital Estetik Ankara Kimlere Uygulanır?

  Genital estetik, genital organında problem yaşayan, 18 yaş üzeri yetişkin bireylere uygulanır. Genital estetiğe başvurma sebepleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Vajina şeklini estetik bulmayanlar,
  • Doğum sonrası vajina şeklinin bozulması ve genişlemesi gibi deformasyonlara maruz kalanlar,
  • Bir travma veya kaza sonrası vajina görüntüsünde bozulma yaşayan hastalar,
  • Genetik özelliklerden dolayı doğuştan meydana gelen deformasyonlarda,
  • Vajinal iç dudakların sarktığı durumlarda,
  • Kızlık zarı normalden kalın olan hastalarda genital estetiğe başvurulabilir.

  Genital Estetik Operasyonları Nelerdir?

  Genital estetik operasyonları şu şekilde sıralanabilir;

  • Vajinoplasti (Vajinal daraltma)
  • Kliteroplasti (Klitoriste bulunan fazla dokunun küçültülmesi veya tamamen alınması)
  • Labioplasti (İç ve dış dudağın cerrahi işlem yardımıyla istenen görüntüye sahip olmasını sağlayan cerrahi operasyonlar)
  • Dış dudak dolgusu
  • G noktası uygulaması
  • Perine estetiği
  • Vajina gençleştirme operasyonu
  • Mezoterapi

  En Sık Başvurulan Genital Estetik Çeşitleri Nelerdir?

  Vajinal iç dudaklarda küçülmeyi ve dudakların simetrik hale gelmesini amaçlayan labioplasti ülkemizde ve dünyada en sık başvurulan estetik operasyondur. Vajinanın daraltılmasını ve bu şekilde vajinanın penisi daha kolay sarmasını sağlayan vajinoplasti, G noktası uygulaması, vulvanın beyazlatılması sıklıkla başvurulan genital estetik uygulamalarıdır.

  Labioplasti Nedir?

  Labioplasti, vajinal bölgede yer alan dudaklardaki fonksiyonel şikayetlerin ve estetik kaygıların iyileştirilmesini amaçlayan operasyonlardır. Fonksiyonel ve estetik şikayetlerin nedeni genetik faktörler olabileceği gibi ergenlik döneminde vücuttaki hormonların dengeye girmekte zorlanması, yaşın ilerlemesi, menopoz sonrası östrojen kaybından dolayı dokularda zayıflama, doğum sonrası genital bölgede deformasyon da olabilir.

  Labioplastiye başvurma sebeplerinin başında büyük dudakların iç kısmında yer alan iç dudakların büyük, sarkık veya asimetrik olması vardır. Böyle bir durumda iç dudaklar küçültülerek daha gergin ve simetrik bir görünüm elde edilmesi sağlanır. Diğer bir taraftan yalnızca iç dudaklara uygulanmayan labioplasti işlemi ile dış dudakların büyük veya küçük olması gibi problemler de giderilebilir.

  Vajinoplasti Nedir?

  Gebelik sonrası veya ilerleyen yaşla kolajen dokusunun bozulmasına bağlı vajinada yaşanan deformasyonun giderilmesinde vajinoplasti operasyonuna başvurulabilir. Bu operasyonda vajinal bölgedeki deforme olmuş doku çıkarılır ve doku etrafındaki kaslar gerginleştirilir. Böylelikler eğer hastada bölgedeki kasların zayıflamasından dolayı idrar kaçırma veya dışkı yapmakta zorlanma gibi problemler görülüyorsa bunlara da çözüm getirilir. Vajinoplastide cerrahi müdahalenin yanı sıra lazer ve radyofrekans gibi yöntemler uygulanabilir. Bu işlemlerle birlikte deformasyon iyileştirilir, cinsel hayat ve hastanın yaşam kalitesi artırılır.

  Kliteroplasti Nedir?

  Kimi durumda klitoriste aşırı büyüme gözlenebilir. Bu durum kişinin cinsel hayatında kendini güvensiz hissetmesine ve bazı psikolojik problemlere neden olabilir. Klitorisin küçültülmesi için başvurulan cerrahi yöntemlere kliteroplasti adı verilir. Bu operasyonda klitoris üzerindeki deri düzeltilir. Eğer labioplasti operasyonu ile birlikte uygulanacaksa hastaya klitoral hudoplasti uygulanır.

  Perine Estetiği Nedir?

  Perine bölgesi anüs ile vajina girişi arasında kalan alana verilen addır. Vajinal doğum veya çeşitli nedenlerle perine bölgesinde meydana gelen katlanmış deri görünümü veya dikiş yerlerindeki iltihap sebepli deformasyonların düzeltilmesi için perine estetiğine başvurulur. Bu operasyon genellikle vajina estetiği ile birlikte uygulanır.

  Barbie Vajina Estetiği Nedir?

  Barbie vajina estetiği, ülkemizde ve dünyada popüler olan estetik operasyonlardan biridir. Bu genital estetik ameliyatı ile sarkmış, büyük ve kırışık görünümlü iç dudakların kısaltılması, içeri sarkan yapının dışarıdan görünmeyecek şekilde konumlandırılmasını sağlar. Özellikle son yıllarda sıklıkla arzulanan bir genital estetik operasyonu olmuştur.

  Genital Estetik Ameliyatları Nasıl Yapılır?

  Genital estetik ameliyatları, enfeksiyon riskinden korunmak için steril klinik ortamda uygulanmalıdır. Vajinoplasti ve labioplasti gibi operasyonlar sedasyon tipi anestezi olarak adlandırılan bir çeşit lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Operasyon süresi ortalama yarım saattir. Lazerle veya mezoterapi ile genital bölgenin beyazlatılması işlemi, yine lazerle vajinanın daraltılması, gerginleştirilmesi gibi operasyonlarda hastaya anestezi uygulanmaz. Fakat yine de klinik ortamda gerçekleştirilmesi önem taşır.

  Ankara Genital Estetik Fiyatları

  Genital estetik Ankara, kişinin genital bölgesindeki asimetri, sarkıklık ve deformasyon gibi hem fonksiyonel şikayetlere hem de estetik görünümde bozulmalara yol açan problemlerin çözülmesi için başvurulan operasyonlardır. Cerrahi müdahale yanı sıra lazerle veya radyo frekanslar bu problemlerin çözümü için başvurulan yöntemlerdir. Genetik estetik ile kişinin cinsel hayatında iyileşme ve yaşam kalitesinde artış sağlanır. Ankara genetik estetik fiyatları 2023 hakkında daha fazla bilgiye olaşmak ve randevu almak için kliniğimizi arayarak Op. Dr. Seda Tamsoy ile iletişime geçebilirsiniz.