Op. Dr. Seda Tamsoy ATLIMAN
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı


1978’de İzmir Karşıyaka’da doğdu. İlköğrenimini 1984-1989 yıllarında Konya Mustafa Kemal İlkokulu’nda yaptı. 1992’te Napoli, İtalya’da International School of Naples’da ortaöğrenimini ,lise öğrenimini ise Eskişehir Anadolu Lisesinde tamamlayarak mezun oldu. 1995’te Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni girerek 2001 yılında Tıp Doktoru ünvanını aldı.

Dr. Seda Tamsoy Atlıman Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırama Hastanesi’nde Kadın Doğum ihtisasına aynı yıl başladı. Bu 5 yıllık eğitim süresince Yüksek Riskli Gebelik, Obstetri, Jinekoloji, Onkoloji ve Infertilite alanlarında çalışarak, 2006 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını başarıyla tamamladı.

Uzmanlığını alır almaz, Erzurum Hınıs Devlet Hastanesi’nde 1 yıl boyunca hem Kadın Doğum Uzmanı olarak görev yapıp, hem de kendi muayenehanesinde hastalarına hizmet vermeye devam etti. Daha sonraki yıllarda Ankara’da birçok özel sağlık kuruluşunda (sırasıyla; Özkaya Tıp Merkezi, Lokman Hekim Sincan Hastanesi, Koru Sincan Hastanesi, HRS Kadın Sağlığı Hastanesi) çalışarak 2014-2021 yılları arasında Medicana International Ankara Hastanesi’nde görev yaptı.

Evli ve bir çocuk annesi olup çok iyi derecede İngilizce ve İtalyanca bilmektedir. Uzmanlık hayatı süresince birçok sertifika (laparoskopi, kolposkopi, cinsel terapi vb.) programını tamamlamış, alanındaki yerli ve yabancı yayınları yakından takip etmektedir.

Kadın doğum asistanlığına başladığı 2001 yılından günümüze süren 20 yıllık çalışma hayatı ve süregelen eğitim sürecinin ardından hastalarına daha fazla zaman ayırabileceği ve daha iyi hizmet verebileceğini düşündüğü muayenehanesinde hizmet vermektedir.

İngilizce cv için tıklayınız…